کابینت کلاسیک

کلاسیک یا مدرن؟ همواره وقتی واژه کلاسیک را می شنویم، همراه آن کلمه مدرن هم به ذهن مان خطور می کند و بالعکس. ولی خب سبک کلاسیک چیست و در چه جاهایی کاربرد دارد؟ قبل از اینکه بخواهیم در مورد 8 عنصر جذاب که می توانید در کنار کابینت کلاسیک آشپزخانه خود به کار ببرید، صحبت کنیم، بهتر است در مورد سبک کلاسیک و ویژگی های آن به صورت مختصر صحبت کنیم.

سبک کلاسبک
سبک کلاسیک درست در مقابل سبک مدرن به کار می رود. این دو سبک در جاهای مختلف کاربرد دارد. از جمله در مورد کابینت! ولی هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند و البته این تفاوت ها هم به صورت بنیادی است.
سبک کلاسیک یک جنبش هنری متعلق به قرن 17 در اروپا است که منشاء آن یونان و روم باستان است. کلاسیک از لحاظ لغوی به معنی درجه اول است و برای نویسندگانی استفاده می شد که نوشته های آنان در کلاس درس تدریس می شد و به طور کلی اثر کلاسیک یک اثری است که اکثریت افراد آن را به عنوان یک اثر نمونه می پسندند.
همان گونه که بیان شد آثار کلاسیک در تمامی رشته های هنری از جمله دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه وجود دارد و تداعی کننده احساسات نوستالژیک برای ما است و این احساس نوستالژیک مهم ترین دلیلی است که ما آثار کلاسیک را دوست داریم 

کابینت کلاسیک چیست؟
کابینت کلاسیک توام با ویژگی های اصلی هنر کلاسیک یعنی همان نوستالژی بودن، است. از ویژگی های بارز سبک کلاسیک می توان به نقش و نگارهای مختلف و البته پیچیده مانند درب های معرق یا منبت یا تاج کابینت نام برد. از معروف ترین انواع کابینت های کلاسیک می توان به کابینت ممبران و کابینت چوبی اشاره کرد. 

قیمت کابینت کلاسیک در مقایسه با سایر انواع کابینت
به خاطر وجود انواع نقش و نگار و منبت هایی که بر روی این نوع کابینت ها وجود دارد، هزینه آنها بیشتر از نمونه های مشابه مانند مدرن است. 

رایج ترین جنس و رنگ کابینت کلاسیک
کابینت های چوبی یا ممبران به عنوان رایج ترین انواع کابینت کلاسیک شناخته می شود. محبوب ترین رنگ کابینت های کلاسیک هم سفید است که کابینت های کرم، مرواریدی، قهوه ای، گردویی و خاکستری در رده های بعدی قرار دارد.

کابینت کلاسیک از محبوب ترین کابینت های رایج موجود در بازار است که افراد زیادی به آن علاقه دارند. کابینت های سفید یا کرمی، به همراه جزئیات معماری ساده و مواد با کیفیت و معماری ساده جزئی از سبک کلاسیک است. 

1398
0
 
0
دیدگاه ها